Budowa domu

W jakim wypadku trzeba zamontować instalację przeciwwilgociową?

Nowoczesne budownictwo stale się rozwija, proponując coraz więcej nieszablonowych rozwiązań. Jeśli jednak stawiamy dom, jedna kwestia jest niezmienna od wielu lat – chodzi o instalacje przeciwwodne. Dzieli się je na kilka rodzajów, a każdy z nich jest przeznaczony do innych ziem, na jakich dom ma się znajdować. 

Kiedy izolacje przeciwwilgociowe są konieczne?

Kluczowym zastosowaniem, jakie posiadają instalacje przeciwwilgociowe, jest przede wszystkim ochrona podziemnych elementów budynku. Lekkie instalacje przeciwwilgociowe używane są, kiedy dom znajduje się na gruntach przepuszczalnych, takich jak żwir albo piasek. Kiedy jednak nie znajduje się na nich bezpośrednio, ale pod warstwą nieprzepuszczalnych gruntów występują wspomniane grunty przepuszczalne, to instalacje przeciwwilgociowe także są niezbędne. 

Zalety tego rozwiązania

Korzyści, które zapewniają instalacje przeciwwilgociowe, można wyliczać nieustannie. Wydaje się jednakowoż, że często jest to pomijana kwestia podczas planowania wzniesienia domu – nie powinno tak być, ponieważ jest to jeden z najbardziej kluczowych elementów całej konstrukcji, który gwarantuje jej bezpieczeństwo oraz stabilność. W związku z tym trzeba zaopatrzyć się w należyte instalacje przeciwwilgociowe, kiedy podłoże choć trochę tego oczekuje. 
Budujesz dom? Sprawdź: ekipa budowlana | remonty lublin