Skip to content

Asortyment dobrej hurtowni budowlanej

Branża budowlana rozwija się niezwykle szybko. Popyt na usługi budowlane nie maleje, a firm proponujących swoje usługi w tej gałęzi ciągle przybywa. Aby podołać stale wzrastającemu zapotrzebowaniu na materiały budowlane, hurtownie muszą bardzo dokładnie zaplanować swój asortyment. Najwygodniej dla klienta byłoby, gdyby mógł on kompleksowo zaopatrzyć się w materiały niezbędne do budowy domu – od tradycyjnej cegły, aż do wyposażenia łazienek czy kuchni. Oczywiście poszukując odpowiednich materiałów budowlanych oprócz dobrej jakości, warto zwracać również uwagę na koszty Budowa domu na pewno nie jest małym wydatkiem i w takiej sytuacji liczy się każda złotówka. Dlatego warto rozejrzeć się na rynku budowlanym i znaleźć odpowiednią hurtownię, która oferuje pełen asortyment, dobrej jakości materiały budowlane oraz rozsądną cenę. Te wszystkie warunki sprawią, że niełatwe zadanie jakim jest wybudowanie własnego domu, stanie się choć trochę łatwiejsze. 

Z czego buduje się dom?

Wiele ludzi musi podjąć istotną, życiową decyzję jaką jest budowa lub kupno własnego domu. Kiedy już podejmą decyzję o budowie, poza formalnościami muszą zmierzyć się ze znalezieniem dobrych specjalistów a także kupnem niezbędnych materiałów budowlanych. Istotne, aby budynek od samego początku powstawał z odpowiednich, wytrzymałych materiałów, które zapewnią niezawodność i funkcjonalność przez wiele lat. Po postawieniu domu nowy właściciel na pewno chciałby mieć możliwość się do niego wprowadzić i spokojnie mieszkać, zamiast troszczyć się o potencjalne poprawki i następne remonty. Dlatego już w momencie planowania zakupów należy wybrać dobrą hurtownię, w której przyszły właściciel domu będzie miał możliwość kompleksowo się zaopatrzyć. Jakie materiały są potrzebne przy budowie fundamentów? Najistotniejsze z nich to:
  • cement,
  • piasek,
  • stal zbrojeniowa,
  • bloczki betonowe.
Z pewnością, nie można również zapomnieć o styropianie do ocieplenia fundamentów, rurach kanalizacyjnych, foliach do fundamentów i wiele innych. Przy poszczególnych krokach budowy domu takich materiałów będzie znacznie więcej. W kolejnych krokach niezbędne będą cegły lub pustaki, zaprawy, rury i kable do przyłączy, drewniane belki czy inne materiały do budowy dachu. Lista jest naprawdę obszerna i o ile beton można zamówić w specjalnej wytwórni, tak wszelkiego rodzaju kable, rury, folie, tynki można nabyć w hurtowni budowlanej.

W co trzeba się wyposażyć, aby wykończyć wnętrze domu?

Kiedy zakończy się podstawowy etap budowy domu, uzyskamy wszelkie pozwolenia oraz potrzebne przyłącza zostaną już zainstalowane można przejść do kolejnego etapu czyli wykończenia wnętrz. Uważa się, że jest to najkosztowniejszy etap budowy nowego domu. Oczywiście wszystko zależy od kupionych produktów oraz wizji właścicieli. Niektórzy chcą wykończyć całość i dopiero wtedy wprowadzić się do takiego domu, inni z kolei robią to etapami remontując kolejne pomieszczenia już po przeprowadzce. Produkty niezbędne przy wykańczaniu domu także można kupić w dobrej hurtowni budowlanej, są to:
  • farby,
  • podłogi,
  • armatura łazienkowa,
  • płytki,
  • listwy,
  • grzejniki.
Oczywiście ta lista niezbędnych materiałów jest o wiele dłuższa i zawiera ona zarówno materiały, przy których niezwykle istotna jest jakość jak np. podłogi oraz takie, przy których nie jest ona istotna, czyli np. taśma malarska.

Gdzie można kupować materiały budowlane?

Chcąc zaopatrzyć się w materiały budowlane naczęściej możemy wybrać jedno z trzech rozwiązań: sklep budowlany, hurtownia budowlana albo market. Oczywiście każde z tych rozwiązań ma swoje minusy i zalety, które warto starannie rozważyć. Market budowlany ma niezwykle rozbudowany asortyment, ale nie zawsze można znaleźć tam produkty renomowanych producentów. Często też jakość obsługi klienta jest gorsza niż w sklepie. Hurtownia natomiast, oferuje trochę mniejszy asortyment niż market, ale znacznie bardziej troszczy się jakość obsługi klientów, częściej też możemy liczyć na fachową radę. W przypadku sklepu budowlanego to jego zasadniczą zaletą jest to, że można go spotkać w niewielkich miejscowościach jak np. Kartuzy – materiały budowlane. Zazwyczaj market, lub hurtownia znajdują się w dużych miastach. Niestety wadą sklepu budowlanego jest to, że możemy napotkać tam zdecydowanie wyższą ceną oraz mniejszym asortymentem. Sklepy budowlane zazwyczaj oferują idealną jakość produktów i zawsze służą profesjonalną radą. Z tego powodu wybierając odpowiednie źródło zaopatrzenia trzeba zrobić rozeznanie w okolicy, a także sprawdzić dostępność potrzebnych materiałów. Jeśli nieruchomość znajduje się w niewielkiej miejscowości, w której nie ma odpowiedniego miejsca gdzie można zakupić materiały, warto przejechać się do większego miasta. Wybudowanie domu jest inwestycją na wiele lat, dlatego warto zadbać, aby materiały z jakich będzie wybudowana były jak najlepszej jakości.