Skip to content

Co robić w przypadku chronicznych migren głowy?

Ból głowy to przeszkoda, która męczy wielu z nas. Często pojawia się w najmniej spodziewanym momencie i pozostaje z nami na zdecydowanie dłużej, niż byśmy tego chcieli. Jak postępować wtedy, kiedy ból głowy towarzyszy nam zdecydowanie zbyt często oraz paraliżuje prawidłowe funkcjonowanie? Najlepszym wyjściem może okazać się rezonans magnetyczny głowy.

Jak postępować, gdy ogromny ból głowy staje się codziennością?

Po pierwsze i najważniejsze, nie należy bagatelizować takich bóli. Jak w przypadku większość dolegliwości, może to być oznaka zdecydowanie poważniejszych problemów, niż nam się wydaje. Trzeba w odpowiednim czasie zasięgnąć pomocy profesjonalisty i udać się na odpowiednie badania. Częste bóle głowy mogą być oznaką zdecydowanie poważniejszych chorób, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia. Są to m.in.:
– nadciśnienie tętnicze
– choroby kręgosłupa
– guzy wewnętrzne. Nikt z nas nie chciałby poznać takiej diagnozy. Dlatego tak istotna jest pomoc profesjonalisty, zwłaszcza gdy chodzi o dolegliwości w obrębie głowy. Najważniejsze jest to, żeby od razu zacząć działać. Co robić, kiedy ból głowy z dnia na dzień staję się coraz silniejszy?

Rezonans magnetyczny – jakie niesie korzyści?

Rezonans magnetyczny to badanie nieinwazyjne i bezpieczne. Najważniejsze, że jest to badanie, podczas którego nie stosuje się promieni rentgenowskich, których wielu ludzi się obawia. Jest ono również całkowicie nieszkodliwe w przypadku kobiet w ciąży. Stąd też tak wiele osób, które zgłaszają się do lekarzy pierwszego kontaktu po poradę w przypadku częstych migren, są kierowane na badanie rezonansem magnetyczny. Dzięki takiemu badaniu możemy ustalić przyczyny częstych migren a co za tym idzie – w przypadku wykrycia nieprawidłowości – dobranie odpowiedniego leczenia. Musimy pamiętać, iż rezonans magnetyczny to badanie, które możemy wykonać w większości polskich miast, nie tylko na NFZ ale również prywatnie .