Skip to content

Co zrobić z używanymi paletami?

Zajmując się magazynowaniem lub przewozem towaru, łatwo o zapas zajmujących miejsce palet. Razem z obecnymi przepisami, palety zepsute, nie mogą być tak po prostu wyrzucone. Wówczas nasuwa nam się pytanie, co z nimi zrobić? Okazuje się, że mamy kilka opcji. Wraz z pojawieniem się wydajnego przemysłu recyklingu palet , więcej starych palet drewnianych jest pozyskiwanych do naprawy i ponownego użycia lub ostatecznie do przetworzenia na produkty z włókna drzewnego. zwiększająca się popularność używania palet do projektów rzemieślniczych gwarantuje również zbyt małą, ale coraz bardziej zasadniczą ich część.

Skup wykorzystanych palet

Najprościej oraz wraz z przepisami, sprzedać palety firmie zajmującej się recyklingiem m.in. alda-palety. Wiele z firm, nabywa palety nie tylko od przedsiębiorstw ale również od klientów indywidualnych. Sprzedając palety do skupu, dostajemy potwierdzający to dokument. Z którego wynika, że przedsiębiorca zrobił zgodnie z normami recyklingu. Palety z recyklingu zapewniają jednolity rodzaj drewna. Dzięki czemu,temu idealnie nadaje się do różnych zastosowań, które obejmują:

  • ściółki dla zwierząt
  • kompost
  • zrębki na place zabaw

Plany budowlane

Używając palet z recyklingu w łatwych projektach budowlanych obok domu, można zaoszczędzić sporo pieniędzy i naraz chronić środowisko. Posiadacze domów mogą z łatwością wykorzystać palety z recyklingu do budowy bud dla swoich ulubionych czworonożnych przyjaciół Buda nie jest jedynym rodzajem budynku, który można zbudować przy użyciu palet uzyskanych z recyklingu. Możliwe jest również zaprojektowanie oraz zbudowanie dodatkowego miejsca do przechowywania wokół domu. .

Umeblowanie z palet

Dla większości ludzi, palety są materiałem który włącza ich twórczość. Coraz większą popularnością, cieszą się meble wykonane samodzielnie z palet. Jeśli chodzi o tworzenie mebli z tego surowca, powstrzymuje nas wyłącznie kreatywność oraz liczba palet którą mamy. Zamiast zbędnej sterty palet przed naszym domem, z ich wykorzystaniem możemy stworzyć niecodzienne miejsce relaksu oraz spotkań.

Przykładowe,Niektóre meble, które możemy wykonać,zrobić z palet:

  • stolik kawowy
  • łóżko
  • meble ogrodowe
  • huśtawka
  • skrzynki na kwiaty

Ponowne użycie w przewozie i nie tylko

Palety używane, jednak w dobrym stanie, mogą być ponownie wykorzystane do transportu albo składowania na nich towaru. Jest to duże ułatwienie dla wielu firm, ponieważ mogą one zaoszczędzić pieniądze poprzez użytkowanie starych palet, które są w dobrym stanie bądź zakup używanych.