Skip to content

Czy instalacja gazowa do diesla to opłacalna inwestycja?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że LPG jest kojarzone głównie z silnikami benzynowymi. Nie można się temu dziwić, gdyż jest to rozwiązanie niezwykle popularne, które kusi tysiące osób ceniących sobie ekologiczną jazdę oraz znaczne zmniejszenie sum pieniędzy wydawanych na paliwo. Ale jest jeszcze inne rozwiązanie, a mianowicie instalacja gazowa do diesla. Czy jest to sensowne wyjście? Jakie korzyści wynikają z LPG do diesla? Zapoznaj się z kilkoma istotnymi informacjami na ten temat!.

Kto może zdecydować się na usługę firmy Elpigaz?

Elpigaz, czyli LPG do diesla, to rozwiązanie, które teoretycznie rzecz ujmując można zamontować w praktycznie każdym samochodzie, rzecz jasna jeżdżącym na ropę. Należy jednakowoż wiedzieć, że nie dla wszystkich samochodów będzie to rozwiązanie korzystne. Opłaca się zastanawiać się nad zamontowaniem tego cuda technicznego, jakim jest instalacja gazowa do diesla w sytuacji, kiedy nasz pojazd posiada stosunkowo duży silnik. Diesel LPG nie będzie korzystny w przypadku niewielkich, miejskich i bardziej ekonomicznych aut. Będzie to zupełnie nieopłacalne i nieszczególnie komfortowe podczas codziennej eksploatacji. Natomiast większe silniki oraz samochody ciężarowe mogą śmiało korzystać z dobrodziejstw tego rozwiązania.

Czy opłaca się zamontować LPG do diesla?

Nie można jakkolwiek zaprzeczyć, że diesel LPG jest bardzo niespotykanym rozwiązaniem jak na polskie warunki. Nie jest stosowany szczególnie często – a szkoda! Instalacja gazowa do diesla to bowiem znakomita inwestycja, która może pochwalić się znacznym szeregiem zalet. Przede wszystkim mowa o ekonomicznej i ekologicznej jeździe oraz generowaniu o wiele mniejszego hałasu. Dlatego polecamy, żeby zdecydować się na to rozwiązanie.