Skip to content

Co warto wiedzieć na temat metalu we wnętrzach?

Podczas urządzania salonu czasami wybór mebli może być bardzo trudny. Tym bardziej że w sklepach dostępne są nie tylko rozmaite modele, ale też materiały. Wciąż jednak wyjątkowo chętnie wybierane są meble z metalu. Chociaż kojarzone są one zwykle z nowoczesnymi wnętrzami, to sprawdzą się przy każdej pomieszczeń, a dodatkowo mają wiele zalet. Z jakiego względu opłaca się postawić na meble z metalu?

Artykuł powstał na podstawie informacji ze strony producenta metalowych mebli, firmy – stalovnia.pl.

Jakie są najważniejsze zalety metalowych mebli do salonu?

Meble metalowe mają wiele zalet, z tego powodu warto mieć je w swoim salonie.

  • Metalowe meble są niezwykle wytrzymałe. Materiał jest odporny na rozmaite uszkodzenia, dzięki czemu zakup mebli z metalu będzie świetną inwestycją na lata.
  • Meble z metalu nie są skomplikowane do czyszczenia. Materiał jest wyjątkowo higieniczny i nietrudno zachować go w czystości. Nie są konieczne także żadne dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne, jak choćby impregnowanie czy używanie dopasowanych preparatów pielęgnacyjnych.
  • Metal sprawdza się w różnych wystrojach. Metalowe meble można zestawiać z różnymi tworzywami oraz są uniwersalne.
  • Meble metalowe spotykane są w rozmaitych kolorach. Nie trzeba ograniczać się do jednego koloru – w sklepach można znaleźć czarne, białe czy kolorowe warianty.

Wystrój wnętrz – w jakich stylach stosowany jest metal?

Metalowe meble nie stawiają praktycznie żadnych ograniczeń, a z powodu swojej funkcjonalności mogą być stosowane w najróżniejszych wnętrzach – liczy się tylko oryginalność projektanta. Zwykle jednak stosowane są w stylu nowoczesnym, minimalistycznym oraz industrialnym.

  • Nowoczesne wnętrze to między innymi duża prostota oraz brak wyszukanych dekoracji. Gładkie i proste powierzchnie z metalu doskonale więc sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu. Dużą zaletą będzie też wielofunkcyjność mebli.
  • Styl minimalistyczny wyróżnia się dużą funkcjonalnością i praktycznością znajdujących się w pomieszczeniu przedmiotów – nie ma mowy o niepotrzebnych ozdobach czy dekoracjach. Metalowe meble w minimalistycznym salonie będą szare, białe lub czarne i niezbyt skomplikowane.
  • Styl industrialny przypomina trochę swoim charakterem fabryki. Meble industrialne powinny być oryginalne oraz niepowtarzalne. Świetnie sprawdzą się więc meble z metalu.

metalowy wózek

Z jakimi materiałami metal wygląda najlepiej?

Metalowe meble zazwyczaj charakteryzuje prostota. Materiał będzie się estetycznie prezentował w towarzystwie naturalnego drewna – mowa tu szczególnie o gatunkach takich, jak dąb czy akacja. Meble z metalu często mają też szklane elementy – dodaje to konstrukcji lekkości.