Skip to content

Czym charakteryzuje się loft i jak go urządzić?

Pomieszczenia loftowe są czymś, co w ostatnich latach zdobyło ogromną popularność. Coraz częściej spotyka się domy urządzone na loft, które są tak samo użyteczne jak i piękne. Jakie są cechy charakterystyczne stylu loftowego i w jaki sposób urządzić takie wnętrze?

Cechy charakterystyczne

Loft, często nazywany jest również stylem industrialnym. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – najistotniejszą oraz najbardziej rozpoznawalną cechą wnętrz loftowych jest funkcjonalność. Przestrzeń jaką mamy w mieszkaniu ma nam przede wszystkim służyć do tego, aby wygodnie się mieszkało a każdy jej metr był odpowiednio wykorzystany . Mocno zwraca się również uwagę na to, aby we wnętrzu przeważał minimalizm, który zdecydowanie ułatwia wykorzystanie przestrzeni na przedmioty codziennego użytku .
W stylu industrialnym chodzi zwłaszcza o to, żeby cała przestrzeń była dobrze wykorzystywana i nie zaśmiecona zbędnymi gadżetami. Kolory w niej panujące to w większości czerń, biel i odcienie szarości. Oczywiście jeśli ktoś ma inną wizję to nic nie stoi na przeszkodzie, gdyż powszechnie wiadomo – kolory są kwestią gustu i każdy z nas może dobrać je względem swoich upodobań.

Jak urządzić loft po raz pierwszy?

Mówiliśmy już o kolorystyce wobec tego przyszedł czas na materiały, które najlepiej sprawdzą się w lofcie. Drewno, metal a także cegła to najbardziej charakterystyczne elementy, jakie możemy spotkać w stylu industrialnym. Jest tak dlatego, że są one uniwersalne i doskonale prezentują się w każdym połączeniu kolorystycznym – zwłaszcza z wyżej wymienionymi barwami, które są bardzo uniwersalne. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać bardzo surowe podejście,i bardzo zasadnicze, jednak nie ma ściśle określonych reguł, których musimy przestrzegać. To w końcu nasze mieszkanie, możemy poeksperymentować np. jedna ściana będzie miała inny kolor lub jeśli posiadamy nieruchomość w starszym budynku, zamiast wygładzać ścianę, zawsze możemy zostawić “gołą” cegłę. Mieszkanie ma być po prostu funkcjonalne.

Jaki rodzaj mebli najlepiej sprawdzi się lofcie?

Odpowiedź jest oczywista – meble industrialne Warszawa. Co to znaczy? Meble mają po prostu spełniać swoje główne zadanie; najpierw funkcjonalność, potem dopiero kwestie wyglądu. Dobrze w tej sytuacji spiszą się meble wykonane z drewna i metalu. Najprostsze rozwiązania w przypadku pomieszczeń industrialnych są najbardziej sprawdzone. Jak już zostało powiedziane, chodzi głównie o to, aby wnętrza spełniały swoje najistotniejsze zadanie – były wykończone pod nasze potrzeby a także sprawdzały się na każdym polu, zarówno jako biuro jak i miejsce odpoczynku.