Skip to content

Czym zajmuje się groomer?

Ostatnimi czasy znacznie wzrosła(o) zainteresowanie rasowymi psami. Pies obecnie przestał kojarzyć się z burkiem beztrosko hasającym po podwórku. W obliczu tych zmian, rozrasta się też sektor oferujący różnego typu usługi dla psów.

Właściciele czworonogów nie żałują grosza na poprawianie standardu życia swoich pupili. Karmy dla zwierząt mają coraz lepszy jakościowo skład. Coraz więcej lokali zachęca ludzi by odwiedzali je z czworonogami. Popularność zyskuje także strzyżenie psów.

Fryzjer dla psów to najnowszy hit wśród właścicieli psów. Psi fryzjer Gdańsk powstaje w kolejnych miejscach. Zatem na czym dokładnie polega praca groomera?

Kim jest groomer?

Psi fryzjer Gdańsk specjalizuje się pielęgnacją zwierząt. Wiele ras psów bierze udział w różnego rodzaju pokazach. Dzięki regularnemu strzyżeniu mogą one za każdym razem dobrze wyglądać.

Spolszczona nazwa: psi fryzjer nieco zawęża pole działania groomera. Groomer bowiem zajmuje się nie tylko strzyżeniem, ale także całościową pielęgnacją pupili. Stryżenie psów jest zatem jednym z wielu zajęć groomera.

Fryzjer dla psów dba o czystość i odpowiedni wygląd zwierzęcia. Zajmuje się kąpielą i czyszczeniem okolic oczu i uszu, ale też okolic odbytowych oraz płciowych. Psi fryzjer Gdańsk kontroluje by pies nie miał żadnych pasożytów. W razie potrzeby usuwa pchły i kleszcze z grzbietu psa.

Fryzjer dla psów w rzeczywistości oferuje zabiegi, które można porównać do odwiedzin w spa. Pies po takim spotkaniu opuszcza salon groomerski całkowicie odświeżony.

Choć niektórzy postrzegają usługi groomera jako ekstrawagancję, to właściciele wypowiadają się w samych superlatywach.

Jak wygląda wizyta u groomera?

By być w stanie wyrobić sobie opinię na ten temat, trzeba wiedzieć jak wygląda tego typu wizyta.

Przede wszystkim groomer musi cechować się właściwym podejściem do zwierząt. Psy bowiem z natury nieufnie podchodzą do wszelkich zabiegów okołokosmetycznych. Psi fryzjer Gdańsk musi w związku z tym znaleźć nić porozumienia z psem.

Na podstawie danych otrzymanych od właściciela dopasowuje on zakres wykonywanych zabiegów. Wiedza ta, pozwala również na dobór właściwych kosmetyków i narzędzi.

Następnie przeprowadzane są zaplanowane wcześniej zabiegi – zaczynamy od mycia. Strzyżenie psów jest efektywniejsze gdy sierść jest zwilżona. Po wstępnym strzyżeniu, fryzjer dla psów przechodzi do szczegółów – czesze i trymuje pupila.

W dalszej kolejności ciało psa sprawdzane jest pod kątem posiadania pasożytów. Później psi fryzjer Gdańsk używa środki kosmetyczne i odkażające.

Całość zabiegów trwa trochę czasu. Jednak po ich zakończeniu pies wygląda naprawdę reprezentatywnie.

Jakie cechy powinien mieć psi fryzjer?

Z pewnością wizyta w salonie groomerskim jest dla psa generującym nerwy wydarzeniem. Psi fryzjer Gdańsk cechować się musi właściwym podejściem do zwierząt. Musi być cierpliwy i delikatny.

W tym fachu również bardzo istotne jest by ciągle się poprawiać. Zainteresowane osoby bez problemu znajdą szkolenia podnoszące ich kwalifikacje.

By zacząć pracę jako psi fryzjer Gdańsk należy ukończyć dedykowany kurs. W jego trakcie potencjalny fryzjer dla psów poznaje techniki i metody strzyżenia psów. Kursant zdobywa także wiedzę teoretyczną na temat typów psiej skóry i sierści oraz wykorzystywania narzędzi podczas pracy.