Skip to content

Drzwi bezprzylgowe – zalety i wady

Remontując mieszkanie albo modernizując jego wnętrze musimy zmierzyć się z wyborem – drzwi przylgowe oraz drzwi bezprzylgowe w Gdańsku. Na które z oby lepiej się zdecydować? Jak każde rozwiązanie, to również posiada swoje minusy oraz plusy. Zajmijmy się omówieniem dwóch owych grup.

 Atuty drzwi bezprzylgowych: 

  • Większa estetyka pomieszczeń – gdy postawimy na drzwi bezprzylgowe pozbędziemy się w swoim mieszkaniu nierównych kantów. Jest to spowodowane Taki stan rzeczy wynikaw pierwszej kolejności z faktu, że takie rozwiązanie wyróżnia to, że zawiasy są niewidoczne po zamknięciu drzwi.
  • Oryginalna architektura – taki rodzaj drzwi jest najczęściej używany w nowoczesnych wnętrzach. Po zamontowaniu wyglądają jednocześnie prosto, oraz nowocześnie, co stanowi solidną zaletę dla osób, którym zależy na tym, aby wnętrze ich mieszkania było zgodne z obecnymi trendami.

 Wady drzwi bezprzylgowych:

  • Cena – pierwszą i najczęściej przywoływaną wadą drzwi bezprzylgowych jest wysoka cena. Jest to wynik przede wszystkich ogromnej ilości surowca, jaki trzeba użyć w czasie montowania takich drzwi.
  • Musimy zatrudnić naprawdę polecanych specjalistów – drzwi bezprzylgowe są niezwykle trudne w montażu. W czasie ich zakładania należy się wykazać ogormną dokładnością i doświadczeniem, ponieważ nawet mały błąd może w późniejszym czasie zaważyć na ich prezencji, a przede wszystkim stosowaniu. Ten przykład jest także bezpośrednio związany z przykładem wyżej wymienionym – pomoc specjalistów z automatu wiążą się z wyższymi opłatami