Skip to content

Dzień w przedszkolu – jak wygląda

Przedszkole spełnia bardzo ważną misję w wychowywaniu dzieci. To w tym miejscu przeważnie mają pierwszy kontakt z równolatkami. Przedszkole organizuje dzieciom szereg aktywności starając się uczyć i rozwijać poprzez gry i zabawy.

Jeśli chcemy by nasze dziecko rosło harmonijnie i wszechstronnie się rozwijało powinniśmy zdecydować się na właściwe przedszkole. Aktualnie szukając przedszkola w Gorzów można natrafić na bardzo ciekawą ofertę.

Rozkład zajęć można bez problemu dostosować do zainteresowań pociechy. Opierając się na programie przedszkola w Gorzów dobrze jest się przyjrzeć przeciętnemu dniu spędzonym przez najmłodszych.

Dzień w przedszkolu – jak długo trwa?

Dziecko na etapie usamodzielniania się spędza w przedszkolu dużo czasu. Gdy rodzice pociechy są w pracy nad dobrem dziecka czuwają pracownicy przedszkola. Dzięki nim, pod nieobecność rodziców młody człowiek ma możliwość bliżej poznawać świat.

Posyłając dzieci do przedszkola w Gorzów rodzic otrzymuje gwarancję, że dziecko spożytkuje swój czaswłaściwie. Mowa o 8-10 godzinach dziennie – tyle mniej więcej trwa dzień w przedszkolu.

W tym czasie wychowawcy starają się pokazywać świat i rozbudzać wyobraźnię. Ma to miejsce z wykorzystaniem różnego rodzaju gier i zabaw oraz materiałów dydaktycznych.

W przedszkolu dzieci mogą aktywnie spędzać czas poprzez ruch, taniec, śpiew i muzykę. Coraz częściej też młodzi ludzie mają opcję nauki języków obcych. Powstają także przedszkola specjalistyczne – skupione przykładowo na sporcie, sztuce bądź językach obcych.

Jak przedszkolne gry i zabawy rozwijają nasze dzieci?

Klasyczny dzień w przedszkolu odbywa się zgodnie z harmonogramem przygotowanym przez opiekunów. Uczy to dzieci dyscypliny i organizacji. Rosnąca osoba musi należycie się odżywiać, wobec tego nie powinno dziwić, że zajęcia rozłożone są między posiłkami.

Pierwszy etap gier i zabaw mamy zatem przed śniadaniem. Po przyjściu do przedszkola dzieci witają się wzajemnie i mają czas na zabawę. Następnie cała grupa konsumuje, które niejako kończy pierwsze aktywności.

Po zabawie i posiłku pora na zajęcia wychowawczo-dydaktyczne. Ich przebieg często się zmienia, tak by dzieci nie czuły monotonii. Są to zajęcia z zakresu gimnastyki ogólnorozwojowej, rytmiki, poznawania liter czy zajęcia językowe. Ten czas jest wieńczony drugim śniadaniem – po wysiłku trzeba uzupełnić energię.

Przedszkola w Gorzów kładą też duży nacisk na spędzanie czasu na dworze. Spacery, wyjścia do parków czy lasów nie tylko pozwalają pozytywnie spędzić czas, ale dają też możliwość poznania bliżej natury. Po harcach kolejny posiłek – tym razem obiad.

Po obiedzie dzieci często odpoczywają. Natomiast po pobudce znowu jest czas na zabawę i naukę inspirowaną przez wychowawców.

Jakie cechy powinno mieć dobre przedszkole?

Wybór dobrego przedszkola to nie lada wyzwanie. Należy uwzględnić nie tylko zainteresowania i predyspozycje dziecka, ale także renomę przedszkola, zakres możliwości i poziom bezpieczeństwa.

Dzieci w wieku przedszkolnym wymagają dużo uwagi, dlatego należy celować w nieco mniej liczne grupy, gdzie dziecko dostanie więcej uwagi.

Dobrze też, by przedszkole osiągało dobre wyniki w rozwijaniu dzieci. Pierwsze społeczne interakcje z pewnością wywrą duży wpływ na późniejszy rozwój pociechy.