Skip to content

Firma sprzątająca – jakie usługi porządkowe może świadczyć?

Każda firma sprzątająca zazwyczaj ma troszeczkę inny zakres pracy i wtedy będzie świadczyć różne usługi. Bardzo dużo zależy od tego jak duża jest firma i jakich posiada pracowników a także w jakiej miejscowości ma siedzibę. Firma sprzątająca z Gdańska prawdopodobnie będzie mieć lekko inną ofertę niż taka, która znajduje się w niedużym mieście. Nie znaczy to jednak, że nie mają one takich samych cech. Czego więc powinniśmy oczekiwać od firmy sprzątającej?

Tekst we współpracy Cleanness – firma sprzątającą.

Jakie miejsca czyści firma sprzątająca?

Firmę sprzątającą bardzo często wynajmuje się do mieszkań i korporacji. Często jednak możemy zobaczyć firmy, które oferują sprzątanie magazynów, hal produkcyjnych, supermarketów jak również terenów na zewnątrz. Naturalnie zadania jakie robi się w biurze będą się bardzo różniły od tych w magazynie. Firmy, które sprzątają hale produkcyjne zazwyczaj zajmują się cyklicznym myciem okien i ścian, odkurzaniem rurociągów oraz utrzymywaniem czystych maszyn produkcyjnych. Chodzi tutaj w głównej mierze o likwidowanie smarów, pozostałości po klejach oraz kurzu. W halach produkcyjnych często konieczna jest też impregnacja i dbanie o ciągi komunikacyjne i to także wykonują niektóre firmy sprzątające. W magazynach za to sprzątanie polegać może na odkurzaniu i myciu szaf.

Jeżeli mowa o sprzątaniu sklepów wielkopowierzchniowych to najczęściej jest to związane z regularnym myciem podłóg i utrzymywaniem porządku w sektorach mięsnych, rybnych oraz piekarniach. Ważne jest tutaj to, że porządek trzeba utrzymywać zgodnie z normami HACCP.

Na czym polega usługa sprzątania w mieszkaniach i biurach?

Firmy sprzątające w Gdańsku prawie zawsze proponują ogarnianie mieszkań i biur. Taka serwis jest dopasowany do wymagań klientów, ale tradycyjnie obejmuje odkurzanie, umycie posadzek, ścieranie kurzu i brudów ze stołów, komputerów, lampek oraz innych mebli, a także utrzymywanie czystości czy też dezynfekcję w łazienkach oraz kuchniach. W domach zdarza się, że klienci proszą o zrobienie prania, wieszanie i wyprasowanie go, a raz na jakiś czas tak samo w biurach jak i w mieszkaniach, firmy sprzątające zajmują się myciem okien, parapetów, szklanych drzwi czy też kaloryferów. Zdarza się również, że w zakresie obowiązków pracownicy takich firm zaopatrują biura w środki higieniczne jak między innymi papier toaletowy a także mydło.

Coraz częściej zdarza się, że firmy sprzątające z Gdańska wynajmowane są po skończonym remoncie. W takiej sytuacji zakres obowiązków różni się niż ten na co dzień. Jest to niezmiernie czasochłonna praca, która przeważnie wymaga zastosowania specjalnych środków chemicznych, z tego powodu o wiele prościej i szybciej jest zostawić to wykwalifikowanemu zespołowi sprzątającym.

Firmy sprzątające z Gdańska zwykle proponują także czyszczenie na klatkach schodowych.

Jakich dodatkowych usług możesz się spodziewać po firmie sprzątającej?

Ostatnimi czasy większe firmy sprzątające rozpoczęły udostępniać usługę sprzątania terenów zielonych. Przeważnie zawiera ona koszenie trawy, zamiatanie liści z chodników albo odśnieżanie dróg i parkingów w miesiącach zimowych. Dokładny zakres zadań zawsze ustala się z klientem, jednak zdarza się, że wchodzi w to także wywóz śmieci oraz przycinanie krzaków oraz drzew.

Niezmiernie często firmy sprzątające mają w swojej ofercie mycie elewacji i okien od strony dworu nawet jeśli okna nie otwierają się więc wymaga to specjalistycznego sprzętu.

Możemy znaleźć również ofertę czyszczenia dywanów oraz renowacji podłóg. Serwis ten nie jest wykonywany codziennie więc wymaga dodatkowego umówienia się. Posadzki mogą być przez ekipę z firmy sprzątającej akrylowane oraz polimeryzowane, co polepsza ich kondycję.

Jak widać firmy sprzątające mają bardzo szeroki wachlarz obowiązków i bez względu na to co chciałbyś zamówić to prawdopodobnie znajdziesz ekipę w Gdańsku, która wykona to zadanie. Zalecamy każdorazowo dowiedzieć się jakich środków chemicznych używa firma i szczegółowo ustalić zakres obowiązków, tak aby potem nie pojawiły się niedomówienia. Taką rzeczą może być mycie okien gdyż zwykle nie ma tego w podstawowej usłudze.