Skip to content

Hale przemysłowe – jak się je stawia?

Czy wiesz, że hale przemysłowe które są stawiane w dzisiejszych czasach są prawie trzykrotnie większe w przeciągu ostatnich dwóch dekad?
Niewątpliwie to zakłócenia w łańcuchu dostaw i e-commerce są czynnikiem, który napędza tę zmianę. Oczywiście kryteria projektowania, układu i wyboru lokalizacji dla hal zmieniały się z biegiem czasu. Jedni stawiają na konstrukcje stalowe inni z kolei na konstrukcje żelbetowe.

Jakim sposobem powstają hale przemysłowe?

Na pewno budowa i montaż konstrukcji stalowych to pracochłonny proces. Zanim rozpoczniemy montaż konstrukcje stalowe wymagają uzyskania zezwolenia na budowę. Całkowity proces powstawania tego typu budowli jest określony w bardzo precyzyjny sposób. Aby uzyskać zezwolenie potrzeba także sporządzenia projektu budowlanego konstrukcji. Ma on idealnie odzwierciedlać wszelkie potrzeby inwestorów i docelowe przeznaczenie obiektu. Nie zapominaj, że projekt budowlany musi wykonać architekt, który posiada uprawnienia.

Jakim sposobem powstają hale przemysłowe?

Budowa hali przemysłowej składa się z czterech podstawowych etapów. W skład każdego z nich wchodzi kilka mniejszych czynności. Pierwszy etap, bez którego budowa nie rozpocznie się, jest zgromadzenie całej wymaganej dokumentacji a także zrobienie projektu konstrukcji. Następne kroki to:

– prefabrykacja elementów konstrukcyjnych,

– montaż hali,

– wykończenie i instalacja.