Skip to content
Moje

Na czym polegają systemy nawadniania ogrodu?

praw by system nawadniania spełniał w 100% swoją funkcję, dzięki zaprogramowaniu odpowiedniej ilości wody. Nie wszyscy muszą wiedzieć ile wody jest potrzebne, w skrajnych momentach rośliny mają dostarczane nieproporcjonalną ilość wody.

nawadnianie ogrodu i trawnika

Najlepiej współpracować z profesjonalistami, którzy oferują swoje usługi i dopasują wszystko do potrzeb Twoich i ogrodu. Firma Watermil pomoże Ci w tym aspekcie, doskonale znają potrzeby roślin. Pomogą Ci w pielęgnacji Twojego ogrodu, opierając się na swoim wieloletniemu doświadczeniu. Istotne jest, by teren był odpowiednio nawodniony, dzięki czemu zyskujesz pewność, że każda roślina będzie równomiernie zadbana i dostanie identyczną ilość wody. Istotne jest by sadzić rośliny w strefach. W każdej ze stref powinny znajdować się rośliny tolerujących się gatunków. Każda roślina ma inne potrzeby. Ten system powoduje, że rośliny spokrewnione, znajdujące się w tej samej strefie będą miały zapewnione dostateczne nawodnienie. Wiadomo, że inne wymagania co do wilgotności ma trawnik, hortensje i przykładowo tuje. Ten inteligentny system po skonfigurowaniu zadba o twoje rośliny z odpowiednią dokładnością. Możesz zastosować ten system nawadniania ogrodów na terenach każdego rozmiaru. Dobrane końcówki mocuje się przy użyciu rur zamontowanych pod ziemią, które są podłączone do ujęcia wody. Moc ciśnienia zależy od wielkości rur oraz od odległości w stosunku do ujęcia wody, systemy nawadniania można podłączyć do kranu lub studni z pompą. Niezwykle istotne jest, by ujęcie znajdowało się w centralnej części ogrodu. Cała instalacja jest kontrolowana przez specjalny sterownik, który podczas instalacji jest podporządkowany do wymagań.

Dla kogo są przeznaczone systemy nawadniające?

Zautomatyzowany system nawadniania jest przeznaczony dla osób, które są zajęte i nie mają czasu, by dbać o swój ogród. Oczywiste jest, jak czasochłonne bywa samodzielne podlewanie naszych roślin. Jest to także niezwykle wygodne rozwiązanie dla osób, które niezbyt znają się na ogrodnictwie, ale chcą by rośliny na ogrodzie rozkwitały. Jest to z pewnością kusząca alternatywa dla zwykłego podlewania, którą warto przemyśleć. Z pewnością sprawdzą się w przydomowych ogródkach jak i na wielkich boiskach. Istotną sprawą jest ciśnienie, które stosujemy w systemie podlewania. Kwiaty dostają wodę wedle ich zapotrzebowania za pomocą odpowiednich końcówek nawadniających- zraszaczy, mikro zraszaczy lub linii kroplujących. Jak widać jest tu duży wybór, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Jedyne, co powinieneś zrobić, to sprawdzić stan instalacji dwa razy w roku, ze względu na gromadzące się tam zanieczyszczenia. Jest to niewielki wysiłek w porównaniu do zalet.

Źródło: Watermil