Skip to content

Jakie są zastosowania siatek zgrzewanych?

Siatki zgrzewane to produkt, który często spotykamy, jednak zazwyczaj nie zwracamy na niego uwagi. Siatki zgrzewane mają takie różnorodne zastosowanie, że w swoim czasie zajdzie potrzeba aby je kupić. Przedstawiony gatunek siatki jest znacznie rzadziej spotykany, niż powszechna siatka pleciona, jednak coraz częściej klienci decydują się na jej kupno.

Siatka zgrzewana czy pleciona? Co wybrać?

By uzyskać odpowiedź na pytanie jeżeli chodzi o decyzję doboru siatki, trzeba najpierw pomyśleć, jakie istnieją między nimi różnice. Klasyczna siatka pleciona to zazwyczaj cynkowana stal z powłoką PVC. Tworzy się ją w technice zaplatania razem prętów oraz tworzenia z nich regularnych oczek. Ten, jaki występuje głównie, to romby.

W przypadku siatki zgrzewanej również otrzymujemy stal w formie ocynkowanej, dodatkowo okrytą warstwą PCV. Siatki zgrzewane zwykle wykorzystuje się przy grodzeniu działki. To rozwiązanie jest wyjątkowo estetyczne i odporne. Siatki zgrzewane mamy możliwość zakupić we wszystkich dostępnych opcjach kolorystycznych, zmieniana jest także wielkość oczek, wysokość, lub długość rolki. 

Siatki zgrzewane – zalety

Jedną z podstawowych i najważniejszych zalet siatek zgrzewanych jest przystępność instalacji. Po zakupie siatki zyskujemy nieelastyczny materiał, którego nie ma potrzeby odkształcać i naciągać, jak w przypadku siatek plecionych. Najlepszej jakości twardy drut z pewnością nie ulegnie zniszczeniu w momencie instalacji. Dodatkowo, należy wskazać na zaletę, iż siatka zgrzewana pozwala na przepuszczanie powietrza oraz promieni słonecznych.

Tekst na podstawie: orstal.com.pl