Skip to content

Kilka przydatnych wskazówek, jak dopasować idealne drzwi

Zakup odpowiednich drzwi bywa skomplikowany. Bardzo popularne są drzwi z drewna – a w szczególności marki Porta i DRE. Niemniej, żeby drzwi były odpowiednio dopasowane, przy ich wybieraniu warto zwrócić uwagę na kilka najistotniejszych kwestii. Jak wybrać drzwi z drewna? Który typ oraz marka będą odpowiednie? 

Partnerem tego artykułu jest firma https://greenstep.pl/drzwi/ – sklep posiadający wsfojej ofercie drzwi firm Porta i Dre.

Czym się różnią drzwi przylgowe i bezprzylgowe – które będą lepsze?

Aby dokładniej zrozumieć różnicę, na początku warto dowiedzieć się co w ogóle oznacza przylga. W tym celu wystarczy spojrzeć na boczną krawędź drzwi – przylga to niewielki uskok. Właśnie dlatego drzwi przylgowe delikatnie wchodzą w ościeżnicę tak, że przylga jest niewidoczna. Tego typu drzwi będą mieć bardziej klasyczny wygląd, a także widoczne zawiasy – doskonale sprawdzają się one w większości wystrojów. Z kolei drzwi przylgowe wtapiają się w ścianę równo z ościeżnicą. Prezentują się bardzo prosto i minimalistycznie. Co więcej, optycznie powiększają przestrzeń, z tego względu wybiera się je na niewielkie powierzchnie.

Dla kogo drzwi pełne, a dla kogo przeszklone?

Wybór między drzwiami przeszklonymi a zabudowanymi powinien zależeć przede wszystkim od indywidualnych oczekiwań. Na pewno drzwi z szybą będą prezentować się znacznie lżej i dostarczą światło do pomieszczenia, z tego względu powinno się wybierać je szczególnie na mniejszych przestrzeniach. Przeszklone drzwi doskonale sprawdzają się na przykład w większym salonie lub łazience. Z drugiej drzwi pełne gwarantują lepszą prywatność oraz izolację akustyczną i termiczną – wybierane są chętnie choćby do sypialni.

Jaki rodzaj drewna będzie najlepszy?

Na rynku można znaleźć nie tylko rozmaite modele czy warianty drzwi drewnianych, ale również mnóstwo wersji drewna. Jak wybrać najlepszy?

Drzwi z drewna dębowego

Drewno z dębu to wyjątkowo często wybierane rozwiązanie. Charakteryzują się zwłaszcza dużą odpornością, dzięki temu są doskonałym wyborem na lata. Drzwi dębowe są kosztowne, jednak jest to związane z ich najwyższą jakością.

Drzwi z drewna olchowego

Drzwi olchowe są lekkie i łatwe do przewiezienia. Lepiej jest stosować je w pomieszczeniach, gdzie nie będzie miało kontaktu z wodą. Drzwi olchowe charakteryzują się wyjątkowym, ciepłym kolorem, który sprawdza się w większości wnętrz.

Drzwi z drewna sosnowego

Drzwi sosnowe pasują niemal do każdego wnętrza. Sosna to niedrogie i łatwe do obróbki drewno. Drzwi można malować, pożądany kolor, ale też, żeby uchronić je przed uszkodzeniem.

Jakiej firmy drzwi kupić?

Przy wyborze odpowiednich drzwi nie powinno się pomijać ich firmy DRE i Porta. Warto wybierać jedynie sprawdzonych producentów, jak na przykład Porta oraz DRE. Marki charakteryzują się przede wszystkim dbałością nawet o drobne szczegóły, wieloletnią pozycją na rynku i dużym doświadczeniem. Klienci mogą oczekiwać wysokiej jakości produktów oraz fachowego doradztwa.