Skip to content

Kominki gazowe – to musisz wiedzieć

Na pewno dla wielu osób podmiana tradycyjnego kominka za pomocą kominka gazowego to wyśmienite oraz praktyczne rozwiązanie. Jeżeli jednak nie jesteś do końca upewniony, że jest to wyjście wskazane dla Twojej sytuacji, rzuć okiem na nasz test, w którym odszukasz wiele ważnych informacji o kominkach gazowych.

Co takiego warto przyszykować pod kominek gazowy?

Niezbędne jest, aby do miejsca gdzie będzie sta nasz kominek podłączyć instalację gazową. Ma to być rura, której średnica wynosi trzy czwarte cala. W ewentualności można też zorganizować miejsce na butlę z gazem w sytuacji gdy kominek jest zasilany za pomocą propanu i butanu. Dodatkowo w pobliżu planowanego kominka należy zainstalować gniazdko elektryczne o mocy dwieście trzydzieści V i zaplanować miejsce na skrzynie techniczną zawierającą automatykę, której wymiary będą wynosić 20x30cm. Skrzynia może być także zamontowana w obudowę kominka gazowego.

Plan instalacji gazowej – jest potrzebny?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami wszystkie urządzenia gazowe i instalacja gazowa wymaga zezwolenia na budowę, w przypadku, gdy kominek zasilany gazem nie był wzięty pod uwagę w dokumentach technicznych, a mamy potrzebę, aby go dorobić, to w takiej sytuacji warto przewidzieć projekt zamienny w tym zakresie. W większości przypadków projekt budowlany ma już zawarty projekt instalacji gazowej. Miej w pamięci, że rozbudowa instalacji nie potrzebuje nowego projektu. Niemniej jednak, powyższe zmiany powinny zostać naniesione na oryginał.

Kominek gazowy wywołuje wyjątkową wygodę użytkowania

Z pewnością dzięki zainstalowaniu kominka gazowego można osiągnąć najwyższą jakość wygody. Dużym plusem jest fakt, że nie wymaga on  regularnego przecierania szyb kominka, która często jest brudna przez sadzę, popiół i dym. Podobnie jest z czynnością, którą jest dokładanie drewna do paleniska. Kominek gazowy wymaga zdecydowanie mniej obsługi, jest to jego ogromnym plusem i dzięki czemu dużo osób ecyduje się na jego zamontowanie. Warto również wspomnieć, że jeśli używasz kominka jedynie raz na jakiś czas to kominek gazowy jest z pewnością najlepszym wyborem dla Ciebie. Kominek gazowy można uruchomić  w każdej chwili, nie potrzeba do tegodługich bądź  specjalnych  przygotowań.

Kominek gazowy wywołuje ogromną wygodę w użytkowaniu

Bez wątpienia dzięki zamontowaniu kominka gazowego jesteśmy w stanie uzyskać najlepszą jakość wygody. Wielkim plusem jest fakt, iż nie trzeba  regularnego czyszczenia szyb kominka, która zazwyczaj ubrudzona jest przez sadzę, popiół i dym. Podobnie jest z czynnością, jaką jest dokładanie drewna do paleniska. Kominek gazowy wymaga o wiele mniej obsługi, co jest jego ogromnym plusem i dzięki czemu wiele osób decyduje się na jego montaż. Można także mieć na uwadze, że jeżeli używasz kominka  tylko okazjonalnie to kominek gazowy jest zdecydowanie najlepszą opcją dla Ciebie. Kominek gazowy można włączyć  w każdej chwili, nie wymaga to długich przygotowań.

Kominek gazowy charakteryzuje się wspaniałym  designem!   

Stwierdzenia na temat ognia w kominku gazowym są niejednolite. Część używających kominek oglądać zwykłe skaczące iskierki. Istnieją  jednak i tacy, którzy uważają, iż ogień w kominku gazowym nie jest gorszy niż ogień w kominku tradycyjnym. Odpowiednio ułożone elementy dekoracyjne kształtują ogień w taki sposób, aby wyglądał on, jak ten z tradycyjnego kominka.Jak mają się aspekty finansowe kominków gazowych?

Z pewnością zakup kominka gazowego wiąże się ze sporym nakładem finansowym. Powinno się mierzyć z tym, że wyda się na niego sumę kilkunastu tysięcy złotych. Aczkolwiek efekt, jaki on przynosi, na pewno jest wart zapłacenia tych środków finansowych. Taka cena zmniejsza dodatkowo rzadsza konieczność napraw instalacji gazowej, a także odkurzania przewodów kominowych. Z kominkami gazowymi połączony jest bardzo mały poziom serwisu i obsługi.

Kominek gazowy to ciekawywygląd

Kominki gazowe wyłączając to, że są cudownym źródłem ciepła, stanowią też idealny element ozdobny wielu wnętrz. Zarówno takiego w stylu nowoczesnym, jak i w stylu tradycyjnym. Wnętrza z kominkiem gazowym oferują dużo możliwości wystylizowania wnętrza. Generalnie dlatego, ponieważ nie zajmują one zbyt dużej ilości miejsca, będziemy mogli je  dodatkowo zabudować w ścianę, także tę narożną, dzielącą  oba pomieszczenia. Kominki takie mogą mieć ogromnie dużą szybę, pozwalającą im na większe możliwości podziwiania płomienia.