Skip to content

Męski styl – jak się ubrać na wesele?

Wesele jest dużym przeżyciem – zarówno dla pary młodej jak i dla gości. Zazwyczaj jak zostaniemy zaproszeni na wesele to natychmiast pojawia się w naszej głowie pytanie – w co się ubrać? Jak wyglądać rewelacyjnie podczas wesela znajomych lub kogoś z rodziny? Kobiety w tej materii z reguły mają utrudnione zadanie, gdyż dobór ubrań dla płci pięknej jest bardzo duży. Kombinezony, suknie, sukienki, spódniczki i wiele wiele innych, a przede wszystkim buty. Jednak czy jest to równoznaczne z tym, iż panowie mają się gorzej?

Klasyka a może coś bardziej ?

Wesela to jednak imprezy, bądźmy szczerzy, z zasady klasyczne. Z tego powodu często rodzi się pytanie – “czy wypada ubrać to na wesele”? Jeszcze niedawno taka rozterka pojawiała się tylko wśród kobiet, gdyż tradycyjny męski strój na wesele, to po prostu garnitur. Tak jest dziś, lecz na szczęście, zostało wprowadzony kilka wariacji – wszystko zależy od tego co się komu podoba oraz w czym dobrze się czuje. Nie ma już przymusu, żeby garnitur miał kolor czarny. Aktualnie może być on równie dobrze szary, granatowy a nawet bordowy. I nikt nie będzie w tym widział nic dziwnego. W ten sposób mężczyźni mogą połączyć klasykę z przejawami nowej mody.

Jakie elementy można ze sobą łączyć a czego się wystrzegać .

Rozwiązań jest bardzo dużo i są kwestią upodobań. Ale warto zapamiętać, czego nie można ubierać:
całkowity zakaz jeansów – nie ma takiej opcji! Nawet jeśli może się wydawać, że świetnie wyglądają w połączeniu z białą koszulą i marynarką.
koszule z krótkim rękawem – może się wydawać, że jest to niesprawiedliwe w stosunku do panów, gdyż kobiety, w trakcie wesel w gorące dni, mogą mieć krótkie sukienki albo suknie bez pleców. Ale to nie to samo – męska koszula z krótkim rękawem nie kojarzy się zbyt elegancko – i wygląda zbyt “luzacko”
Kiedyś istniała zasada o tym, aby nie ubierać czarnego garnituru – ale w dzisiejszych czasach w tym temacie dużo się zmieniło – coraz częściej pan młody decyduje się na inny kolor aniżeli czerń – dlatego zasada nie jest zbyt adekwatna do obecnych standardów.

Dlaczego warto mieć garnitur uszyty na miarę?

Garnitury szyte na miarę najczęściej kojarzą się z ogromnym wydatkiem. Wiele ludzi bowiem uważa, że nie stać ich na taką przyjemności. Ale warto pamiętać, że jest to opinia sprzed lat, kiedy duża część mężczyzn na tego typu okazje, zaopatrywała się w sklepach odzieżowych. Niestety aktualnie, ceny na półkach sklepowych, szczególnie odzieżowych, rosną bardzo szybko. W związku z tym, koszt garnituru uszytego na miarę nie jest już aż tak wysoka, a wręcz przeciwnie. Komfort noszenia jest zdecydowanie większy, gdyż krawiec dokładnie nas wymierzy i świetnie dobierze materiał. Dzięki temu zakładając takie ubranie,poczujemy się jak w drugiej skórze. A wybierając się na wielogodzinną imprezę, najbardziej istotny, elementem jest nasza wygoda.