Skip to content

Na jakie ceny się przygotować przy firmie sprzątającej w Gdańsku i Gdyni?

Bardzo często firma sprzątająca zatrudniana jest do posprzątania kancelarii, lokali usługowych albo wspólnych przestrzeni w korporacjach. Przeważnie spotykamy się z chęcią zatrudnienia tego typu firmy w momencie kiedy lokatorzy wynoszą się z lokalu i nie chce im się sprzątać, lub zdążyli opuścić mieszkanie i zostawili syf, a gospodarz nie chce sprzątać samemu. Ostatnimi czasy coraz powszechniejsze jest szukanie ekipy do sprzątania do mieszkań oraz domów, w sytuacji kiedy lokatorzy nie mają czasu lub umiejętności, a mają środki na firmę sprzątającą. Jak przebiega taki serwis? Ile płaci się za firmę sprzątającą w Gdańsku i w Gdyni i co składa się na te koszta.

Od czego zależy cena firmy sprzątającej?

Koszt sprzątania w domach i biurach jest uzależniona od wielkości firmy, która będzie to robić. Ceny zatrudnienia jednej osoby, która pracuje jako sprzątaczka będą mniejsze niż w przypadku wielkiej firmy zatrudniającej kilkadziesiąt pracowników. Następna sprawa, od której może być zależna cena usługi to czy chcemy wynająć osobę do posprzątania jednorazowo, czy cyklicznie, dla przykładu co dwa tygodnie.

Kolejny czynnik to lokalizacja – inne ceny sprzątania domów będą w Gdańsku niż w niedużej miejscowości. Istotne jest z pewnością czy Twój lokal do posprzątania jest w centrum miasta, czy może na obrzeżach.

Dodatkowo niesamowicie istotna jest wielkość sprzątanego mieszkania i jego stan. Dużo więcej czasu zajmie posprzątanie 3 piętrowego budynku niż kawalerki. Co za tym idzie – im dłuższy czas pracy tym więcej będzie to kosztować. Tak samo z poziomem zanieczyszczenia mieszkania i naszymi oczekiwaniami co do posprzątania. Jeśli potrzebujemy odkurzenia, umycia podłóg i starcia kurzy to zajmie to mało czasu. Jeżeli jednak potrzebujemy aby umyć wszystkie okna, fugi i szafki, albo żeby posprzątać mieszkanie po tym jak skończyliśmy remont – musimy liczyć się z większą ceną.

Sprzątanie biura a sprzątanie mieszkania – jaka to różnica?

Samo sprzątanie wygląda najczęściej identycznie, może się różnić kosztem, czasem a także ilością osób sprzątających. Podczas sprzątania kawalerki wystarczy jedna osoba, biura bardzo często są wielkopowierzchniowe i jeśli chciałaby je posprzątać jedna osoba to zajęłoby jej to niezmiernie dużo czasu. Z tego powodu w korporacjach przeważnie konieczna jest większa ilość osób. Różnić może się także zakres działań – w domu bardziej zależy nam na wytarciu kurzu z szafek, albo wstawieniu prania, a później wyprasowaniu go, kiedy w biurach istotniejsze będzie ogarnięcie biurek, wyniesienie śmieci i zdezynfekowanie łazienek.

Ile kosztuje sprzątanie biur w Gdańsku i Gdyni?

Koszt definitywnie waha się zależnie od tego, jakie masz potrzeby, jak duży jest lokal do posprzątania i jak często trzeba będzie to robić. Zestawienia cen firm sprzątających w Gdańsku albo Gdyni przedstawiają cenę za czas pracy albo za wielkość lokalu. Za wyczyszczenia kawalerki możesz być przygotowany na cenę od 120 do 150 zł. Jeśli Twój lokal jest większy i ma przynajmniej 3 pokoje, ta cena prawdopodobnie wzrośnie nawet do 250-270 zł. Jeśli pragniesz, żeby nadprogramowo zostały umyte okna, powinieneś dodać do tej ceny większą kwotę. Przynajmniej 30 zł więcej dasz za ten bonus w Gdańsku lub w Gdyni. Jeżeli okna mają niestandardową wielkość, albo chcesz umycia okien balkonowych, to dodaj co najmniej 40zł. W przypadku kiedy jesteś właścicielem domku jednorodzinnego możesz spodziewać się jeszcze większej kwoty – przynajmniej 100-150 zł więcej będzie Cię to kosztować w Gdańsku lub Gdyni. Właściciele lokali usługowych zapłacą za sprzątanie definitywnie najwięcej. Cena tego serwisu w Gdańsku i Gdyni to minimum 500 zł za powierzchnię 100-200m2. 

Pamiętaj, że wymienione tutaj ceny są tylko orientacyjne. Wszystko zależy od Twoich umów z firmą sprzątającą. W Gdańsku i Gdyni z pewnością odnajdziesz taką, która zaoferuje Ci świetną stawkę. Jedną z polecanych firm w Gdyni jest Cleanness – sprzątanie biur.