Skip to content

Pompa ciepła – dlaczego chętnie je kupujemy?

Z pewnością pompy ciepła słupsk i ich popularność stale rośnie. Ten sposób na ogrzewanie jest ekonomiczny oraz ekologiczny, co wyjątkowo przekonuje Polaków aby ich używać. Kilka lat wstecz w naszej ojczyźnie zakupionych zostało 56,5 tysięcy takich pomp. Specjaliści z POORTPC {obliczyli|oszacowali], że rynek pomp ciepła służących do centralnego ogrzewania wzrósł w 2020 roku o około 77 procent w porównaniu do 2019 roku.

Dofinansowanie na pompy ciepła – czy ktoś może je dostać?

Na rynku znajdziemy wiele typów pomp ciepła. Niżej je wymieniliśmy.

Pompy wodne – co warto o tym wiedzieć?

Bezsprzecznie przez ciągłą dostępność wody możemy normalnie spędzać dnie. Często aby mieć wyżej wspomniany dostęp wymagane jest zastosowanie pompy wodnej, która doprowadza wodę do domu oraz ogródka. Na rynku dostępnych jest wiele typów takich urządzeń. Te pompy mają zastosowanie w dużej ilości typów instalacji, są one używane między innymi do: zaopatrzenia w wodę za pomocą przepompowywania wody czystej czy też brudnej ze studni, basenów i innych zbiorników naturalnych oraz sztucznych. Aczkolwiek o pompy wodne powinno się dbać, oraz powinno liczyć się z faktem że regeneracja pomp może być niezbędna.

Pompy hybrydowe – co warto o nich wiedzieć?

Pompy hybrydowe, które nazywane są też pompami gruntownymi, są interesującą alternatywą. Stosuje się je wtedy, gdy lustro wody znajduje się dość wysoko a sama instalacja wodociągowa powinna być zrobiona tak tanio jak to tylko możliwe. Takie pompy są samozasysające a także często wybierane są aby zasilić domki letniskowe, systemów podlewania ogrodu oraz wypompowywania deszczówki. Ponadto modele które są wydajniejsze śmiało można wykorzystywać także do celów przemysłowych bądź do tłoczenia wody którą wykorzystamy na potrzeby  spożywcze w domu. Pamiętaj, żeby dobrze o nią dbać i ją pielęgnować w innym wypadku remont pomp może być wymagany.

Powietrzna pompa ciepła – co należy o tym wiedzieć?

Popularność takich pomp rośnie, bo na początku nie wymaga poniesienia wysokich kosztów. Ich źródłem ciepła jest powietrze pobrane z zewnątrz. Można je podzielić na to typu powietrze-powietrze lub powietrze-woda. Taką pompę można użyć w każdych okolicznościach. W tej sytuacji niezbędne jest wyposażenie nieruchomości w inne źródło ogrzewania, które będzie mogło wspomagać pracę pompy lub ją zastępowało w okresie dużych różnic temperatur w środku. Zaleca się połączenie takiej pompy ciepła z układami niskotemperaturowymi.