Skip to content

Przegląd trendów wśród nowoczesnych schodów

Schody to kluczowe rozwiązanie stosowane w pomieszczeniach prywatnych jak i publicznych, dające możliwość łatwego przemieszczania się między kondygnacjami. Ważna jest ich funkcjonalność i stabilność, jednakże nie mniej istotny jest wygląd. Dziś opiszemy ci obowiązujące trendy w wykończeniu schodów na zamówienie, tak aby nowoczesne schody idealnie wyglądały w twoim wnętrzu. Znajdziesz tu kluczowe informacje o najpopularniejszych typach schodów, sposobach wykończenia stopni oraz jak dopasować schody do stylistyki twojego domu.

Schody w stylu minimalistycznym

Kiedy w twoich wnętrzach panuje minimalizm, a jesteś zaledwie na etapie budowy domu, możesz postawić na schody wspornikowe, których konstrukcja jest maksymalnie uproszczona. Najlepiej sprawdzi się tu najprostsza barierka – przykładowo taka wykonana ze szkła. Przy wyborze wykończenia stopni masz całkowitą dowolność, może to być beton, kamień lub drewno, jednak masz możliwość wybrać również z szerokiej oferty płytek. Najmodniejszym rozwiązaniem jest wybranie dobranego kolorystycznie do materiału wykończenia stopni do przylegającej ściany. Stworzy to idealne tło dla twoich schodów, same schody nie będą przytłaczały swoim gabarytem. 

Schody na zamówienie Gdańsk – tradycyjnie, w nowoczesnej aranżacji

Przestrzeń pod schodami można zorganizować na wiele sposobów. Istotne będzie to szczególnie w najmniejszych wnętrzach, aby maksymalnie zużytkować dostępną przestrzeń. Jeśli szerokość biegów będzie wystarczająca, pod schodami możemy umieścić wygodną sofę, zaaranżować pracownię czy domowe biuro. By ta powierzchnia dobrze nam służyła, odpowiednio jest wybrać schody z zabudowanym czołem stopnia, by pył oraz piasek nie przedostawały się do powierzchni, którą stworzyliśmy pod biegami. Istotne jest także połączenie barierki ze stopniami, zastosowanie szklanej płyty umocowanej wprost do stopni zamiast tralek czy ażurowych wykończeń zda egzamin.

Schody na zamówienie Gdynia – zadbaj o swoje wnętrze

Rzecz jasna schody poza swoją najważniejszą funkcją są ważnym punktem każdego wnętrza. Zważywszy na swoją kubaturę, jak i powiązanie dwóch pięter, silnie ściągają na siebie uwagę. Schody są zatem głównym fragmentem każdego wystroju i dlatego warto dłużej pomyśleć nad ich kształtem, kolorystyką, czy strukturą materiału. Aby maksymalnie dopasować wybór schodów do swojego domu warto wybrać schody na zamówienie w Trójmieście.

Źródło: Stolmark