Skip to content

Szklane balustrady – zalety i wady tego rozwiązania w Twoim domu

Jeśli chcesz, by twój balkon prezentował się znakomicie, powinieneś zastanowić się nad doborem odpowiedniej balustrady. Szklane produkty tego typu są coraz popularniejsze; decyduje się na nie coraz więcej osób. Należy zatem wyjaśnić, dlaczego warto wybrać ten materiał i czy ma jakieś znaczne mankamenty. 

Czym charakteryzują się szklane balustrady

Po pierwsze, musisz wiedzieć, że balustrady szklane warszawa zostały wyprodukowane ze szkła hartowanego, które jest dużo mocniejsze od tradycyjnego. W związku z tym wszystkie obawy na temat wytrzymałości całej konstrukcji są zupełnie bezpodstawne. Co więcej, balustrady szklane prezentują się bardzo elegancko i gustownie – nie można odmówić im uroku. Pasują do niemal wszystkich rodzajów budynku. 

Zadbaj o swoją balustradę

Charakteryzuje je odporność na nieprzystępne warunki atmosferyczne – w tej kategorii są praktycznie niezniszczalne. Miłośnikom czystości z pewnością spodoba się także fakt, że ich pielęgnacja jest ze wszech miar prosta; aby Twoja balustrada szklana była czysta, możesz zwyczajnie przetrzeć ją mokrą ścierką. Rzecz jasna opcją jest również stosowanie płynu do mycia szyb. 

Czy szklane balustrady mają jakieś wady?

Balustrady szklane nie są jednak rozwiązaniem bez skaz. Po pierwsze, zaniepokoić może ich cena, która znacznie przewyższa kwotę, jaką należy uiścić za inne materiały stosowane do produkcji balustrad i ogrodzeń. Poza tym, choć pielęgnacja jest łatwa i przyjemna, to widać na wszystkich elementach każdy, nawet najmniejszy brud, co może irytować. Sceptycy tego rozwiązania powiedzą także, że szklana balustrada nie zapewnia żadnej prywatności.