Skip to content
Moje

Co koniecznie warto wiedzieć odnośnie garniturów szytych na miarę?

Garnitur jest wyjątkowo elegancki i ubierany na ważne okazje. Żeby doskonale wyglądał i był wygodny, podczas jego wyboru warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów. Wiele osób waha się, czy lepiej wybrać garnitur ze sklepu czy zdecydować się na uszyty na miarę. Co wybrać? Co koniecznie należy wiedzieć odnośnie garniturów na miarę?

Z jakiego względu nie gotowy garnitur?

Gotowe garnitury, chociaż niekiedy prezentują się ładnie, zwykle szyte są z gorszych jakościowo materiałów (stąd też ich cena), a także wyjątkowo trudno dobrać wymiary. Przy całym zestawie będzie to jeszcze trudniejsze – zwykle nie zgadza się długość rękawów i nogawek. Wszystkie te problemy natychmiast rozwiązuje garnitur skrojony na wymiar. Współcześnie jest on coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem z powodu swoich licznych zalet.

Jakie są podstawowe zalety garnituru na miarę?

Podstawową zaletą szytych garniturów jest właściwe dopasowanie do sylwetki. Nie ma mowy o żadnych niedociągnięciach, ponieważ przed przystąpieniem do szycia pobierane są wymiary klienta. Odpowiednio dopasowany garnitur doskonale podkreśla wszelkie atuty oraz podkreśla niezależność właściciela. Zamawiając garnitur można szczegółowo określić kolor czy fakturę materiałów – ubranie będzie oryginalne, co jest niewykonalne do osiągnięcia przy gotowych garniturach.

Ile trzeba zapłacić za szyty garnitur?

Skrajność cen garniturów szytych na wymiar jest wyjątkowo duża. Może zależeć przede wszystkim od typu materiału oraz kroju, a nawet od lokalizacji firmy. Ceny zaczynają się od 1000 złotych i mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy. Zazwyczaj na realizację zamówienia czeka się około kilku miesięcy.

Dobra firma gwarancją najwyższej jakości garnituru?

Na wygląd i jakość garnituru wpływa przede wszystkim firma. Z tego powodu też warto wybierać tylko sprawdzone oraz profesjonalne firmy takie, jak choćby ALHEN. Firma zajmuje się szyciem garniturów z najlepszych tkanin. O jej profesjonalnym podejściu świadczy zwłaszcza mnóstwo pozytywnych rekomendacji klientów, a także ugruntowana obecność na rynku. ALHEN dba również o dobry kontakt z każdym klientem oraz dopasowanie do jego oczekiwań.