Skip to content

Z jakiego materiału robi się leżaki?

Leżak jest meblem, który nierozłącznie kojarzy nam się z latem. W ciepłe dni spotykamy go niemal wszędzie – na plażach, deptakach, przed lokalami gastronomicznymi czy na podwórkach naszych domów.

Leżaki są niesamowicie wygodne i to z ich perspektywy najczęściej łapiemy promienie słoneczne. Przez wzgląd na możliwość regulacji można na nich spędzać czas w dowolnych pozycjach.

Nadają się do lektury, drzemki, opalania, jak również zwyczajnego spędzania na nich czasu w sympatycznym towarzystwie. W jaki sposób powstają leżaki? Z jakiego materiału?

Leżaki – czym się charakteryzują?

Leżaki to najczęściej połączenie drewnianej(go) konstrukcji z odpowiednim materiałem. Wersja najczęściej spotykana to gruba bawełna, którą nawleka się na przygotowaną wcześniej konstrukcje.

Tego typu leżaki regularnie spotykamy w wszelkiego rodzaju ogródkach piwnych. Najczęściej naszym oczom w tego typu przybytkach ukazuje się leżak z nadrukiem. Dzięki nowoczesnym metodom druku restauratorzy chętnie nakładają swoje logo na tkaninę okalającą leżaki.

Stąd też leżak z nadrukiem, który możemy dostrzec szukając cienia w letnie dni, to często równocześnie reklama danej marki czy lokalu. Najchętniej korzystają z tego rodzaju reklamy dystrybutorzy trunków. Lokale czasem dostają tego typu leżaki od dostawców w zamian za ekspozycję.

Współczesne drukarstwo jest w stanie nadrukować na leżaku dowolne treści. Zatem nic dziwnego, że wykorzystuje się je jako reklamę. Często dostawcy zamawiają ten mebel w większych ilościach, by maksymalnie zwiększyć swoją widoczność. Również dlatego, że leżaki drewniane hurt są tańsze niż detaliczne sztuki.

Leżaki drewniane – jak je zorganizować?

Choć drewniane leżaki kojarzą się głównie z branżą gastronomiczną to nie jest to problem dla własnych potrzeb zorganizować tego typu gadżet.

Wystarczy skontaktować się z jedną z nieodległych drukarni. Wiele z nich sprawnie realizuje tego rodzaju zlecenia. Możemy wtedy nadać naszemu meblowi indywidualnego charakteru. Jest to również ciekawy pomysł na prezent dla kogoś innego.

Co prawda, dużo tańsze, ze względu na ilość są leżaki drewniane hurt. Jednak w sprzedaży detalicznej, także wykonalne jest zrobienie takowych przy relatywnie niewielkich kosztach.

Leżak z nadrukiem to, jak napomnknięto nie tylko wygodne siedzisko. To także ciekawy baner reklamowy, który może wzmocnić rozpoznawalność naszego biznesu. Szczególnie dobrze spełnia się on przy typowo “letnich” biznesach. Oznaczone logiem przedmioty zawsze zostają w pamięci gości na dłużej.

Leżak z nadrukiem – na co zwrócić uwagę?

Dobra drukarnia pomoże nam przebrnąć przez proces produkcji leżaków od początku do końca. Firmy przeważnie biorąc na siebie odpowiedzialność za cały cykl produkcji.

Możemy zatem liczyć, że nasz leżak z nadrukiem zostanie na początek zaprojektowany przez grafika. Wybór identyfikacji graficznej pozwoli nam na uruchomienie druku.

Nadruki nanoszone są na odpowiednio przedtem wycięte plastry tkaniny. Gdy całość jest gotowa, materiał można nawlec na drewno i cieszyć się wygodą. Leżak z nadrukiem staje się hitem ogródków piwnych i parasolek.