Skip to content

Zalety i minusy pompy ciepła powietrze powietrze

To, co jeszcze kilka lat temu wydawało się być atrybutem dalekiej przyszłości rodem z twórczości Stanisława Lema, dziś jest na porządku dziennym. Pompy ciepła, bo o nich mowa, są obecnie nieodłącznym elementem nowoczesnej architektury, a przy tym jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań tego typu.

Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła?

Czemu warto zdecydować się na pompę ciepła i jaką wybrać? Na pewno najbardziej uniwersalna jest pompa ciepła powietrze powietrze. Korzyści, jakie gwarantuje, jest wiele – przede wszystkim różni się od pomp gruntowych tym, że nie trzeba przejmować się jakością gleby, z której korzysta. Powietrze jest dostępne wszędzie.

Zalety pomp ciepła

Następną zaletą tego urządzenia jest z pewnością prostota montażu oraz skromne gabaryty. W pierwszej kolejności jednak warto zwrócić uwagę na niezwykle pokaźne oszczędności, jakie to niewielkie urządzenie generuje – w skali roku mogą być to nawet tysiące złotych, w zależności od szybkości zużywania energii i wielkości budynku. Niewielką wadą może być fakt, że pompa ciepła powietrze powietrze nie chłodzi pomieszczenia, ale obszerna lista znaczących zalet jest tutaj niepodważalna. W związku z tym warto zaopatrzyć się w sprzęt tego typu – w trosce nie tylko o stan swojego portfela i wysokość rachunków, ale także o środowisko, którego stan z roku na rok jest coraz bardziej opłakany.